Září 2008

Titulek

25. září 2008 v 18:29 | Josef Hlávko |  ÚVODNÍ STRANA

Vítáme Vás na stránkách obce Nahořany, doufáme, že najdete co Vás zajímá.

Dny evropského dědictví

25. září 2008 v 18:27 | Ivana Rousková |  KULTURNÍ AKCE V OBCI
Dny evropského dědictví


Město Nové Město nad Metují a město Opočno pořádaly v rámci Dnů evropského dědictví společnou akci otevření památek, při které si mohla široká veřejnost prohlédnout historické objekty a lokality v obou městech i blízkém okolí.
Zároveň byl otevřen kostel svaté Rodiny v Nahořanech a kostel svatého Jana Křtitele ve Lhotě u Nahořan.
V kostele sv.Rodiny v Nahořanech vystoupili místní žáci ze základní školy s krátkým programem.V kostele sv.Jana Křtitele ve Lhotě u Nahořan byla uspořádána výstava výtvarných prací dětí ze základní školy.
Občané se mohli seznámit s historií obcí Nahořan, Lhoty a Doubravice.

Foto: Ivana Rousková

Loučení s prázdninami

25. září 2008 v 18:23 | Ivana Rousková Gabriela Šichanová |  KULTURNÍ AKCE V OBCI
,,Loučení s prázdninami!"

V sobotu 30.8.2008 bylo ve sportovním areálu ve Lhotě u Nahořan rušno a veselo. Ve spolupráci s TJ Nahořany a dalšími lidmi z řad dobrovolníků se zde konalo zábavné odpoledne pro děti nazvané "Loučení s prázdninami".Hlavním cílem akce, která byla podpořena také finančním příspěvkem z grantového programu MAS Mezi Úpou a Metují, bylo podporovat pohybové aktivity a výtvarný projev dětí, rozvíjet dětská přátelství. Děti plnily soutěžní disciplíny, jako například - jízda zručnosti na kole, či tříkolce, prolézání obručemi, válení pneumatiky, malování na kameny.
Za splnění úkolu byly děti odměněny body, které se v cíli měnily za penízky. Čím více jich nasbíraly, tím více mohli nakupovat u obchodu s cenami.
Velmi napínavá disciplína byla soutěž rodičů a dětí, u které se měřil čas. Školáci třídili pomůcky do školní tašky, rodiče připravovaly svačinu, nalévaly pití do lahve. Společně pak museli doběhnout včas do školy. Předškoláci zase pečlivě rovnali do batůžku bačkory a oblíbenou hračku, která jim pomůže v prvních dnech překonat stesk po rodičích. Vždyť někteří podle sdělení půjdou do mateřské školy poprvé. Vítězové jednotlivých kategorií byli odměněni ,,prázdninovým" dortem.
Zakončení prázdnin zkrátka proběhlo s veselou náladou.
Přejeme všem dětem úspěšný začínající školní rok a budeme se těšit na další prázdniny.

Gabriela Šichanová a Ivana Rousková - organizátorky akce
Aleš Vlášek - foto