Sraz rodáků

6. září 2010 v 17:29 | Ivana Rousková |  KULTURNÍ AKCE V OBCI
Sraz rodáků v Nahořanech

            Dne 10.7.2010 se Nahořany probudily do velmi teplého dne. Sraz rodáků obcí Nahořany, Dolsko, Městec, Lhota u Nahořan a Doubravice se vydařil navzdory tropickému počasí.
            Sraz rodáků začal ve 13 hodin v kostele sv.Josefa v Nahořanech, kde se konala mše svatá. Pozvání přijal i pan místostarosta Petr Hable z Nového Města nad Metují.

Po skončení mše se občané přesunuli k památníku padlých, kde byly položeny věnce. Celý průvod došel za doprovodu dechové hudby Stavostrojka z Nového Města nad Metují až na náves, kde pan starosta Václav Pavel pozdravil místní občany i rodáky.
            Během slavnostního dne byl připraven bohatý program plný zábavy. Přítomní mohli shlédnout výstavu historických fotografií obcí v místní základní škole, nahlédnout do kroniky obce, školy i místních spolků. Vystoupilo družstvo veteránů hasičů Nahořany a potleskem byla odměněna i nejmladší přípravka mladých hasičů
            Malování na obličej s rádiem MAGIC ocenily především naši nejmenší.
V podvečer vystřídala dechovou hudbu Stavostrojka skupina Františka Macka z Nového Města nad Metují.
            Během dne se rodáci zapsali do pamětní knihy a byla možnost si zakoupit publikaci ,,Ve stopách času,, , která byla vydána u příležitosti srazu rodáků. Kdo si ji nestihl zakoupit, může tak učinit na obecním úřadě.
          Ohňostroj potěšil všechny přítomné a pak už se jen dobře jedlo a tančilo dlouho do noci. Poděkování patří všem, kdo se na přípravě srazu rodáků podíleli. ,, Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc ,, to jsou známá slova z písně Jana Wericha, která vystihly práci všech zúčastněných.

                                                                                                                                 Ivana Rousková
01
02
03
004
05
06
07
08
009
011
012
013
014
016
016
018
20
9
010
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aculeus aculeus | Web | 8. září 2016 v 17:47 | Reagovat

online pujcka pred výplatou semily :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama